VšĮ „Gelmės“
raudonoji_kede

Andrzej Maleszka „Stebuklingas Medis. Raudonoji Kėdė“

Audra pakerta seną ąžuolą. Tai Stebuklingas Medis. Nežinodami apie magiškas jo galias, žmonės iš ąžuolo medienos pagamina įvairių daiktų. Taip pat ir Raudonąją Kėdę, kuri moka vaikščioti, skraidyti ir pildyti ant jos sėdinčiųjų norus. Kėdė atsiduria talentingų, bet neturinčių darbo muzikantų šeimoje. Jų vaikai Tosė, Filipas ir Kukis trokšta, kad mama ir tėtis susirastų puikius darbus, bet noras toks neatsargus, kad iki šiol buvę mylintys tėvai tampa pinigų automatais. Vaikai stengiasi ištaisyti situaciją, todėl turi išmokti bendrauti su Kėde. Jie iškeliauja ieškoti tėvų. Kelionė pilna neįtikėtinų nuotykių, juokingų ir šiurpių įvykių. Kur juos nuneš išprotėjęs autobusas, kur nuves šviečiantis tiltas, ką jiems atneš galingas viesulas, ar padės traktorius milžinas ir kur galiausiai išskris jų namas…

„Raudonoji Kėdė“ 2009 metais Lenkijoje buvo išrinkta Metų knyga. Tai pirmoji „Stebuklingo Medžio“ serijos knygelė. Pagal šią seriją sukurtas to paties pavadinimo televizijos filmų serialas. Už jį režisierius Andrzej Maleszka pelnė „Emmy“ ir daug kitų apdovanojimų. Filmai populiarūs visame pasaulyje. Pasak kritikų, skaitytojų ir žiūrovų, tai išskirtinė serija.

Vaikams patinka, kai juos nustebini. Jie atranda iš Stebuklingo Medžio pagamintų daiktų magiškas galias. Tai yra ne tik nuostabu ir poetiška, bet atskleidžia tiesą apie vaikų svajones – jų troškimą pakeisti pasaulį, siekti harmonijos ir žinių. Tikiu, kad vaikystė baigiasi, kai prarandamas tikėjimas laiminga pabaiga.

Iš lenkų kalbos vertė Rytė Janauskaitė.

© VšĮ „Gelmės“ 2014