VšĮ „Gelmės“
Šikamiškio viršelis (7)

Ieva Šidlaitė „Šikamiškio kronikos. Drąsa gyventi“

Tai pasakojimas apie kitokį gyvenimą, kurį mes visi galime susikurti, jei tik išmoksime į jį žiūrėti kaip į tikrą, o ne tą, kuri matome per TV, telefonus, internetus, soctinklus. Apie gamtą, kaimą, ūkį, virtuvę, vaikus, vištas ir daržus. Apie savo vietos pasaulyje ieškojimą ir apie tai, ką atrandame, kai ieškome. Kaip galima atsisakyti visų dabar taip įprastų patogumų, paskolų, atlyginimų ir jaustis labai turtingiems.
Apie vienatvę, Dievą, stebuklus ir paprastą kasdienį buvimą, kai į pasaulį imi žvelgti kitaip ir supranti, kad reikia taikytis prie jo ritmo. Nes gamtos ratas nepaliaujamai sukasi be pradžios ir pabaigos, ištrindamas laiko liniją. Ieškai daugiau laiko galvoti ir gyventi.
Knyga skirta tiems, kurie paliko miestą ir rado savo vietą kaime, kai jiems buvo jau per 40. Kai jau žinai, ko tau reikia ir ko nereikia. Taip pat tiems, kurie dar jauni, kuriems rūpi, kaip reikės gyventi, gimdyti ir auginti vaikus, kai pasaulis verčiasi aukštyn kojomis. Jį pakeisti į gerąją pusę yra mūsų asmeninis reikalas. Tik keisdami savo gyvenimus mes galime nulemti didelius sprendimus.

Ieva Šidlaitė, 2 receptų knygų autorė (“Natūralus rauginimas” ir “Ką kanda šalna? Medžių žievės miltai, šaknų pesto ir kiti valgomi laukiniai šaltmečio patiekalai”) ir 3 vaikų mama. Gimusi ir augusi Vilniuje, baigusi kultūros istorijos magistro studijas VU, vėliau viską metusi ir pabėgusi į kaimą auginti vaikų ir suktis daržuose bei virtuvėje, vedusi rauginimo bei laukiniu valgomų augalų pažinimo mokymus bei seminarus. Dabar nulindusi į patį giliausią užkampį, kur melžia ožkas, lesina vištas, renka grybus, augina apynius ir vis dar negali nustoti rašyti. Ir džiaugtis savo drąsa gyventi. Daugiau jos istorijų galite rasti tinklaraštyje www.samanotas.lt

© VšĮ „Gelmės“ 2014