VšĮ „Gelmės“
Virselis 3 (2)

Samantha Vérant „Septyni laiškai iš Paryžiaus. Atsiminimai“

Samanthos Vérant knyga „Septyni laiškai iš Paryžiaus“ – tai pirmiausia tikra istorija. Joje nėra išgalvotų veikėjų ar įvykių. Viskas iš tiesų išgyventa, patirta pačios autorės. Antra, tai meilės istorija, kurios pradžia – prieš du dešimtmečius įvykusi amerikietės ir prancūzo pažintis vienoje Paryžiaus kavinėje, staiga įsiplieskusi aistra ir toks pat greitas išsiskyrimas. Apie tokius gyvenimiškus atsitikimus paprastai sakoma „kaip iš knygos“. Ir būtent šiai istorijai buvo lemta virsti knyga apie viltį, tikėjimą, apie tikrą palaikymą, tikrą meilę ir stiprybę, kurią ji suteikia. Ją neabejotinai skaitysite ne vieną kartą, vis atrasdami naujų gražių dalykų ir suprasdami, kad tikrai meilei jokios kliūtys nebaisios, jokie trukdžiai negalimi, ir nėra tokio atstumo, kurio nebūtų įmanoma įveikti, kad būtum su tuo, kuris tau paties likimo siųstas. Ir net dvidešimt nesimatymo metų nėra per daug, nes tikri jausmai negęsta.

Samantha Verant – jauna menininkė, kelionių aistruolė, mylinti gyvenimą, nebijanti iššūkių ir jaučianti troškimą rašyti. „Septyni laiškai iš Paryžiaus“ – puikus to įrodymas. Knyga iš karto patraukė kritikų dėmesį ir pateko į leidyklos Random House 2014 metų knygų dešimtuką.

Aš sutikau Žaną 1989-aisiais. Man buvo devynioka, jam dvidešimt šešeri. Jis – septyneriais metais vyresnis. Jis man parašė septynis laiškus, o aš jam atsakiau tik po 20 metų. Gyvenimas gali būti keistesnis ir romantiškesnis nei literatūra.

Iš anglų kalbos vertė Vida Bėkštienė.

© VšĮ „Gelmės“ 2014